24фудбал

Македонија

Динамо Москва се врати во игра за потписот на Ристовски, Македонецот го има последниот збор

05.12.2020

Португалските медиуми од претходно најавија дека за нашиот репрезентативец повеќе нема иднина во составот на Спортинг Лисабон, а бекот би можел да си замине од тој клуб уште во јануарскиот преоден рок.

Англија

Фергусон му испратил порака на Мојс да го пофали за сработеното во Вест Хем

05.12.2020

„Чеканите“ по десет одиграни натпревари на стартот од новата сезона во Премиерлигата се наоѓаат на делба на петтото место заедно со Саутемптон и Вулверхемптон, а досега запишаа пет победи, две ремија и три порази, со што заостануваат четири бода зад лидерот Тотнем.

Италија

Може ли Јувентус да заврши во Серија Б поради „случајот Суарез“?

04.12.2020

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи е под истрага за „случајот Суарез“, обвинителството вели дека „старата дама“ на највиско институционално ниво раболела на забрзување на процесот со кој Луис Суарез требал да добие италијански пасош.

Шпанија

„Виктор Валдес ме третираше како го*но, ме избрка... како сега да ги платам сметките?“

04.12.2020

Серхио Морено од редовите на третолигашот Орта излезе со остри напади кон Виктор Валдес, вели дека легендата на Барселона нема добри манири и фудбалерите не ги третира како луѓе.

Лига на Шампиони

Фавре: Ремизиравме само поради судијата, Милинковиќ-Савиќ симулираше како да се фрли во базен (ВИДЕО)

03.12.2020

Борусија Дортмунд прва дојде до водство во мечот со Лацијалите преку Гереро на една минута пред крајот на првото полувреме, но во второто Имобиле погоди од белата точка по пеналот кој го изнуди Сергеј Милинковиќ-Савиќ, за што Германците сметаат дека било симулирање.