24фудбал

Македонија

Димитриевски: Пресреќен сум за одбранетиот пенал, на Барселона и недостасува Меси

28.10.2021

Навивачи на Барселона дури и го славеа македонскиот голман на социјалните мрежи поради одбранетиот пенал, а од причина што тоа придонесе за отказ на Куман.

Шпанија

Пјаниќ: Треба да знаете кога да ги пуштите го*ната да одат (ФОТО)

28.10.2021

Познато е дека Босанецот немаше добри односи со својот поранешен тренер во Барселона, минутите на теренот му беа ограничени, а тој не се штедеше во коментарот по отказот на Холанѓанецот.

Лига на Шампиони

Откриено зошто Нагелсман не седеше на клупата на Баерн: И со две дози вакцина закачил ковид-19!

21.10.2021

Баерн утрово соопшти дека Јулијан Нагелсман е позитивен на ковид-19 и покрај тоа што има примено две дози вакцина, младиот стратег одвоено од тимот, со специјален лет, ќе се врати во Минхен.