Миовски: Ќе ми биде многу драго да почнам да давам голови и за репрезентацијата

by
1 минути читање

Миовски игра брилијантно за Абердин, има импресивна статистика на постигнати голови, но не е така и во репрезентацијата. Тој се надева дека тоа наскоро ќе се промени.

„Секогаш е одлично чувството кога одново сме во репрезентативниот дрес. Убаво е да се видиме после подолг временски период и гледаме позитивно на натпреварите кои ни следуваат“, вели Бојан Миовски.

„Доколку целта е да играме на големо натпреварување треба да играме со одлични репрезентации и на контролни натпревари. Молдавија и Црна Гора, а потоа и Хрватска во јуни се одличен тест за нас, треба да дадеме се од себе, да ги слушаме насоките на селекторот, да се фокусираме на стратегијата и се разбира, да се воигруваме за следниот циклус“. 

 „Секогаш давам 200 % за клубот и репрезентацијата, секако ќе ми биде многу драго да почнам да погодувам и во националниот дрес, различно е чувството кога даваш гол за репрезентацијата и се надевам и се надевам дека ќе ја искористам шансата ако ми се укаже“. 

Македонија на 22. март игра со Молдавија, а на 25. март со Црна Гора. Двата дуели се играат во Анталија.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани