Македонија скокна за пет места на најновата ФИФА ранг листа

by
1 минути читање

Македонија сега се наоѓа на 62. место на ФИФА ранг листата, што е напредок за пет позиции во однос на минатото рангирање.

Од противниците на Македонија во Лигата на нации, најдобра е Бугарија на 73. место, Грузија е 85., а Гибралтар се наоѓа на 203. место.

На врвот е Бразил, а во топ 10 се Белгија, Франција, Аргентина, Англија, Италија, Шпанија, Португалија, Мексико и Холандија.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани