За него допрва ќе се зборува: Ченгиз Андер „распали“ бомба против Удинезе (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ченгиз Андер, тоа е
младиот турски фудбалер на кому му се предвидува блескава кариера, а фудбалерот
на Рома тоа го потврдува и со маестралните партии во дресот на италијанскиот
прволигаш.

Рома славеше кај Удинезе
со 0-2 а токму младиот 20 годишен турски офанзивец беше еден од стрелците,
голот го постигна на феноменален начин…

Како за потсетување,
тимот од Рим ланското лето за Андер на Башакшехир му искешира 13,5 милиони
евра, а се чини дека оваа инвестиција на големо се исплати.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани