Пероти отиде малку предалеку во прославата на вториот гол на Ел Шарави против Челси… (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Одлична атмосфера се
чини владее во тимот на Рома, италијанскиот вицепрвак синоќа славеше со 3-0 над
Челси, а интересна ситуација уловија камерите од средбата во Рим, при вториот
гол за домаќините.

Диего Пероти се приклучи
на прославата на своите соиграчи на вториот гол, дело на Ел Шарави, а Аргентинецот
најде начин како да го насмее широкиот аудиториум крај малите екрани.

Токму Ел Шарави и Пероти
беа творци во убедливата победа на домаќините кои го презедоа лидерското место
во оваа конкуренција.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани