Јуве покажа дека се уште е главен во Италија, проектилот на Квадрадо го сруши Интер (ВИДЕО)

by
1 минути читање

„Дербито на
Италија“ му припадна на Јувентус, избраниците на Масимо Алегри покажаа дека се уште се
главни на Апенинскиот полуостров.

Интер пристигна
во Торино во одлична форма, „Нероаѕурите“ имаа 7 победи во низа во Серија А, но
тука запре серијата.

„Старата Дама“
забележа минимална победа од 1-0 благодарејќи на прекрасниот гол на Хуан
Квадрадо.

Кон финишот на
првиот дел, Колумбиецот начека една исфрлена топка, и од преку 25 метри испрати
проектил за предност на домаќините.

Гостите средбата
ја завршија и со играч помалку, откако Перишиќ во судиското продолжение доби
црвен картон за приговор.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани