Имобиле донесе победа за Лацио во дуелот со Верона (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Лацио славеше на домашен
терен со 2-0 над Верона во последниот предвиден меч од 25 коло во италијанската
Серија А.

Двата гола за домашниот
табор на мечот во Рим ги постигна Чиро Имобиле, најнапред во 55. минута, а
потоа и пет минути подоцна со што донесе три бода за својот тим по што се
искачи на четвртото место на табелата во Серија А надминувајќи го Интер со бод
предност.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани