Гвардиола и неговиот ривал од Виган се испокараа во тунелот (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Виган на домашен
терен го пречекува лидерот во англиската Премиерлига, Манчестер Сити во петтото
коло од ФА Купот.

Падна расправија
помеѓу тренерот на домаќините Пол Кук, како и гостите Пеп Гвардиола, по еден
остар и премногу невнимателен старт на Делф врз фудбалер од домашниот табор, а
фудбалерот на Сити заработи директен црвен картон по ова во финишот од првиот
дел.

Сепак,
расправијата можеше да премине и во физичка пресметка помеѓу тренерите на обете
екипи во тунелот на паузата, а беа одвојувани од обете страни…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани