Фрлаа чаши со урина кон навивачи на Вест Хем и веќе никогаш нема да го гледаат Тотенхем во живо на домашен терен

by
0 минути читање

На социјалните мрежи беа се појавија шокантни видеа од навивачи на Тотенхем како со чаши со урина фрлаат кон гостинските навивачи.

Снимките ја олеснија работата на полицијата и на Тотенхем, па фановите брзо беа идентификувани.

Клубот им додели доживотни забрани на двајцата навивачи за присуство на стадион, тоа значи дека никогаш повеќе нема да го гледаат Тотенхем на домашен терен.

Тоа беше натпревар од Лига Купот на Англија во кој Тотенхем водеше со 2-0, но на крајот загуби со 3-2.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани