Фалкао погоди против Порто, се извини и доби овации и аплауз од трибините (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Монако има сезона во
Лигата на шампионите која треба брзо да ја заборави, францускиот тим со пораз
од 5-2 ја заврши овосезонската авантура а еден од стрелците на мечот беше и
Колумбиецот Радамел Фалкао.

Фалкао погоди против
својот поранешен клуб, голот не го прослави туку се извини до домашните
навивачи, овие веднаш станаа и со аплауз и овации го поздравија нивниот
поранешен миленик кој во Порто одигра две сезони а постигна 41 гол на 51
натпревар.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани