Зидан со анти-Меси тактика, Валверде без изненадување во составот

by
0 минути читање

Познати се стартните состави на Реал Мадрид и Барселона, кај гостите нема изненадување но затоа пак Зинедин Зидан се реши за мала промена.

На местото на Иско во тимот се најде Матео Ковачиќ, кој ќе има задолжение да го спречи Лео Меси. Герет Бејл мечот ќе го почне од клупата за резерви.

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Касемиро, Ковачиќ, Крос, Модриќ, Роналдо и Бензема

Барселона: Тер Штеген, Серхи Роберто, Пике, Вермален, Жорди Алба, Бускетс, Ракитиќ, Иниеста, Паулињо, Меси и Суарез

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани