Зидан му одговори на Пике: Горд сум на моите фудбалери, ги почитуваме…

by
1 минути читање

По контроверзниот
пенал кој „Кралевите“ го добија на гостувањето кај Виљареал, Жерард Пике се
огласи на Твитер и посочи неколку грешки на судиите на натпреварите на
Барселона и Реал Мадрид и сугерираше дека судиите го фаворизираат клубот од
Сантијаго Бернабеу.

„Секој има право
на свое мислење
– рече
Зинедин Зидан на денешната прес конференција.

„Но нема вистина
во она што го вели Пике. Горд сум на моите играчи бидејќи ги почитуваат судиите
.

„Се обидуваме да
ја забавуваме публиката. Мадрид секогаш се однесувал професионално и покажувал
почит кон фудбалот
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани