Ждрепка: Извлечени осминафиналните парови во Лига Европа

by
1 минути читање

Манчестер јунајтед имаше поволна ждрепка за осминафиналето од Лига Европа, го доби рускиот Ростов и првиот натпревар ќе го игра на гостински терен.

За дерби на осминафиналните натпревари може да се прогласи мечот помеѓу Лион и Рома.

Интересна ќе биде и германската пресметка помеѓу Шалке и Менхенгладбах, а има и белгиски дуел помеѓу Гент и Генг.

Осминафинале Лига Европа:

Селта – Краснодар

АПОЕЛ – Андерлехт

Шалке – Борусија Менхенгладбах

Лион – Рома

Ростов – Манчестер јунајтед

Олимпијакос – Бешикташ

Гент – Генк

Копенхаген – Ајакс

Првите натпревари се играат на 9-ти март, додека реваншите се седум дена подоцна.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани