Волејот на Блажевски и лобот на Фелипе помеѓу 10. најубави погодоци во Лига Европа (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Уште едно признание за историската авантура на Вардар во најмасовното европско натпреварување. По крајот на сезоната во Лига Европа, УЕФА ги одбра 10. најубави погодоци, а на листата се најдоа двајца играчи на „Црвено-црните“.

Волејот на Дејан Блажевски од корнер против Зенит и прекрасниот лоб на Фелипе против Розенборг се помеѓу најубавите моменти во Лига Европа.

10. најубави погодоци можете да ги погледнете на следниот ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани