Виљареал донесе големо засилување пред пресметката со Леванте и Барди

by
0 минути читање

Виљареал донесе големо засилување за престојната сезона, клубот денеска го промовираше Карлос Бака како нов напаѓач.

Според шпанските медиуми, Виљареал ќе плати 2,5 милиони евра за едногодишна позајмица и ќе има опција за 15,5 милиони евра комплетно да го откупи следното лето.

Првиот натпревар на новата „деветка“ на Виљареал ќе биде гостувањето кај Леванте на Енис Барди, меч кој е дел од првото коло во Примера.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани