Вардар по трет пат ја совлада Шкендија, титулата полека се смешка

by
1 минути читање

Вардар направи
голем исчекор кон одбрана на титулата откако попладнево пред своите фанови со
3-1 ја совлада Шкендија.

Барсегјан го
отвори резултатот во 28. минута а Ибраими во 40. минута изедначи на 1-1.

Пред финишот на првиот дел, домаќините одново дојдоа во водство. Фелипе погоди
од белата точка за 2-1.

Бразилецот со
својот втор гол во 74. минута ги постави конечните 3-1 и ја осигура третата
победа за Вардар во дуелоте со Шкендија оваа сезона.

Резултати ПМФЛ 20. коло:

Пелистер – Брегалница 2:1
Силекс – Победа 2:0
Ренова – Македонија ЃП 2:2
Шкупи – Работнички 1:1
Вардар – Шкендија 3:1


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани