Тотенхем се прошета на гостувањето кај Барнли, хет-трик на Хари Кејн (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Барнли има фантастичен
старт во Премиерлигата, со 32 бода се наоѓа на седмата позиција на табелата, но денеска немаше сили за изненадување против Тотенхем кој
беше убедлив во победата со 0-3.

Сите три гола за
гостинскиот табор беа дело на напаѓачот Хари Кејн кој имаше блескаво издание.

Тотенхем со 34 бода
заостанува само бод зад Ливерпул, а се наоѓа на петтото место.

Денешните натпревари од
19 коло во Премиерлигата ќе се комплетираат со вечерашната пресметка од 20,45
помеѓу Лестер и Манчестер јунајтед.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани