Тотенхем му го краде Љоренте на Челси?

by
0 минути читање

Според „Скај Спортс“, Тотенхем почнале преговори со шпанскиот напаѓач откако се договориле со Свонси за висината на обештетувањето.

Информациите велеа дека Љоренте ќе потпише за Челси, но Тотенхем се вклучува во последен момент и голема е веројатноста дека ќе стигне до неговиот потпис.

И двата лондонски клуба ја плаќаат сумата која ја бара Свонси, па од преговорите со фудбалерот ќе зависи каде тој ќе игра оваа сезона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани