Торес се огласи по страшната повреда (ФОТО)

by
1 минути читање

Фернандо Торес синоќа ги исплаши фудбалските фанови откако заработи повреда на главата која изгледаше страшно. При еден воздушен дуел доби удар во главата и падна на земјата во безсознание.

Играчите на Атлетико Мадрид во паника веднаш притрчаа и не дозволија Шпанецот да го проголта јазикот, а набрзо дотрчаа и лекарските екипи.

Торес е добар и преку својот твитер профил им се заблагодари на сите кои се загрижија за неговата состојба, а ги имаше многу.

„Голема благодарност до сите вас кои се загриживте за мене и за вашите пораки со орхабрување. Беше само страшно. Се надевам дека ќе се вратам многу наскоро!“ – напиша Торес на својот твитер профил.

Тој во болницата ќе остане 24 часа по што ќе биде префрлен во Мадрид каде ќе продолжи со опоравувањето.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани