Суарез постигна нереален гол за Гетафе од слободен удар (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Гетафе славеше
минимално на домашен терен против Еспањол на свој терен во редовното коло од
шпанската Примера.

Единствениот гол
на средбата беше дело на Дамиан Суарез, Уругваецот кој во 53. минута постигна
гол од слободен удар за кој долго ќе се зборува…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани