Што правеше голманот? Дуизбург го прими најсмешниот погодок во сезоната (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Често сме биле
сведоци на киксови на голманите но она што го стори чуварот на мрежата на
Дуизбург ретко се гледа.

Марк Флекен
целосно се ислучи на дуелот со Инголштад, и реши да се напие вода сред игра. Кога
се освести што се случува веќе беше касно, и само номоќно посматреше како
гостите преку Кучке изедначуваат на 1-1 додека сите зачудено го гледаа и не
можеа да сфатат што правеше внатре во мрежата.

За негова среќа,
Дуизбург на крајот славеше со 2-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани