Шпекулациите за Де Геа не го загрижуваат Мурињо: Знам дека Реал нема да ми работи зад грб

by
2 минути читање

Медиумите од
Шпанија одново пишуваат за интересот на Реал Мадрид за Давид Де Геа и
најавуваат дека „Кралевите“ ќе го купат голманот по крајот на сезоната.

Но шпекулациите
не го загрижуваат Жозе Мурињо, менаџерот на Манчестер јунајтед вели дека е
добар пријател со лидерите на Реал Мадрид, па доколку има нешто тие ќе му се
јават него.

„Господинот Перез
и неговата десна рака Хосе Анхел Санчез ми се пријатели, добри пријатели
– вели „Специјалниот“.

„И пријателите
разговараат, пријателите се отворени, пријателите се искрени
.

„Па доколку по
крајот на сезоната сакам некој нивни играч или пак тие сакаат некој наш играч,
нема да го правиме тоа преку медиумите
.

„Нема преку
весниците да разменуваме пораки
.

„Ќе разговараме
директно. Па затоа Реал Мадрид воопшти не ме загрижува
.

Запрашан
конкретно за иднината на Давид Де Геа на Олд Трафорд, Португалецот оговори: „Не
сакам да зборам за хипотетички работи. Можам да кажам само дека тој е наш играч
.

„Јас сум среќен
со него и знам дека тој е среќен со нас, и апсолутно нема ништо друго
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани