Скандал во Шпанија, Атлетико Мадрид ја тужи Барселона поради Гризман

by
1 минути читање

Атлетико Мадрид одлучи формално да се пожали до ФИФА за случајот со Антоан Грзиман откако во јавноста излегоа информации дека Барселона преговарала со неговата фамилија.

Шпанските медиуми излегоа со вест дека претседателот на Барселона, Жозеп Марија Бартомеу се сретнал со таткото, мајката и сестрата на Гризман. Бил на вечера, а таткото на Антоан е и негов агент.

Ваквите информации не ги негираше човекот за односи со јавност на Барселона, Гилљермо Амор кој на прашањето дали Бартомеу се сретнал со фамилијата на Гризман рече дека можеби имало некаков контакт.

Ваквата изјава е и повод на Атлетико Мадрид за тужба на Барселона која може да добие казна забрана за купување на фудбалери во два преодни рока.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани