Сити има нов херој, Жесус донесе победа против Свонси (ВИДЕО)

by
1 минути читање

„Граѓаните“ се
искачија на третата позиција на табелата откако попладнево славеа во дуелот со
Свонси.

Домаќините
одлично го започнаа натпреварот и поведоа со голотна Жесус во 11. минута.

Манчестер Сити
потоа имаше неколку шанси предвреме да го реши победникот, но откако не
постигна втор гол, Сигурдсон со удар од 20 метри го замолкна Етихад Стадионот
во 81. минута и изедначи на 1-1.

Сепак, Жесус се
погрижи трите бода да останат во Манчестер и со погодок во 92. минута донесе
победа од 2-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани