Сирија со гол во 93. минута обезбеди плејоф за пласман на Мундијалот, коментаторот полуде од радост! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Голот на Омар Ал
Сомах донесе голема радост на Сиријците кои на табелата во групата „А“ од
квалификациите на Азија избија на третото место со 13 бодови, пред Узбекистан кој
има исто толку бодови но послаба гол разлика.

Многу медиуми го
пренесоа изливот на среќа и радост на сирискиот коментатор кој притоа заплака
при преносот на овој натпревар.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани