Селекторот Ангеловски го објави списокот за дуелите против Лихтенштајн и Белорусија

by
0 минути читање

Македонија на 24. март игра во Вадуц против Лихтенштајн меч од квалификациите за Светското првенство во Русија. Четири дена подоцна ја пречекуваме Белорусија во пријателски натпревар.

За дуелот со Лихтенштајн селекторот нема да може да смета на Езџан Алиоски кој има жолти картони, тој ќе биде во комбинација само за натпреварот против Белорусија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани