Сега е во Арсенал, но не заборава од каде почнал: Дени Илиев им испрати подарок на голманите на Беласица (ФОТО)

by
0 минути читање

Во 2012 година Дејан Илиев од Беласица замина во Арсенал, 21-годишниот македонски голман иако сега е во редовите на англискиот гигант, не заборава од каде почнал.

Беласица преку својот фејсбук профил се пофали дека добиле два пара ракавици за своите голмани од нивниот поранешен член, Дени Илиев.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани