Се сеќавате на Џилардињо? Тој на 35 години постигна спектакуларен гол со волеј во Серија Б (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Специја,
некогашниот клуб на нашиот Горан Пандев, не се предава, оваа екипа се уште има
шанси за место на табелата кое води во плеј оф рундата за пласман во Серија А,
па така синоќа славеше со 1-2 на гостувањето кај Цитадела.

Победата за
гостинскиот табор ја донесе ветеранот Алберто Џилардињо со своите два погодоци
на средбата, од кои, еден беше вистинско ремек дело, со еден спектакуларен
волеј…

class="twitter-video" data-lang="en">

pic.twitter.com/AwtRjAPQTR

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани