Санчез заборави да игра фудбал: Чилеанецот имаше катастрофален учинок против Кристал Палас

by
0 минути читање

Манчестер јунајтед
со еден чудесен пресврт славеше на гостувањето кај Кристал Палас во синоќешното
гостување во последниот меч од 29 коло во англиската Премиерлига.

Ужасно издание
имаше Алексис Санчез кој ги одигра сите 90 минути од средбата на „Селхурст парк“,
Чилеанецот статистички имал дури 19 загубени топки во првото полувреме, а ништо
подобар не беше ниту во вториот дел од средбата каде не беше баш импресивен во
своето издание.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани