Сан Сиро буди лоши спомени за Имобиле: Штом излезам на тој терен, само размислувам на таа ноќ…

by
1 минути читање

Италија од пред
малите екрани ќе ги гледа големите возбудувања на Светското првенство во Русија
претстојново лето, откако во бараж фазата од квалификациите беше сопрена од
Шведска, а можеше пред своја публика да обезбеди место на Мундијалот.

Во првиот меч во
Шведска Италија забележа минимален пораз, а дома одигра без голови, овие
спомени од реванш пресметката во Милано будат лоши спомени за Чиро Имобиле, кој
во интервју за „калчомеркато“ се отвори.

Тоа е лош момент
за сите наши во мојата кариера, тоа беше прилика за да се поправиме за лошиот
настап на Мундијалот во 2014. година. Дали често размислувам за таа ноќ? Играв
два пати од тогаш на Сан Сиро, и штом излезам на теренот, само размислувам за
таа ноќ, тоа беше шок…
“ изјави Имобиле.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани