Руни крвареше на Гудисон Парк (ФОТО)

by
1 минути читање

Во текот на првиот дел, Руни мораше да го напушти теренот и да добие медицинска помош откако доби лакт во окото од Симон Френсис.

Френсис се обиде да му се извини на Руни, но тој лут протестираше кај судијата. Повторените снимки покажа дека тој има право, но фудбалерот на Бонрмут избегна казна.

Руни се врати на теренот откако му беше укажана медицинска помош и облече нов дрес и шорцеви.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани