Роналдо им се заблагодари на фановите на Јувентус за аплаузите (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Кристиано Роналдо
имаше импресивен настап синоќа против Јувентус во победата на Реал Мадрид од
0-3 во Торино, во првиот меч помеѓу обете екипи во четвртфиналето од Лигата на
шампионите.

Еден од двата
гола кои ги постигна Португалецот беше вистинска мајсторија, спектакуларен гол
со ножички по кои своите импресии од истиот ги покажаа дури и домашните
навивачи, кои со стоечки овации го поздравија овој гол.

На ова се
заблагодари и самиот Роналдо кој истакна дека е неверојатно тоа што го сториле
за него.

Тоа беше
неверојатен момент“, морам на вистински начин да се заблагодарам. Благодарам на
сите навивачи на Јувентус. Тоа што го направија за мене е неверојатно, никогаш
ми се нема случено такво нешто во кариерата и пресреќен сум
“ рече тој.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани