Реал не сака да ризикува со Иско, но малку претера со откупната клаузула

by
1 минути читање

„Кралевите“ и Иско ја продолжуваат соработката, извор близок до Реал за АС открива дека играчот ставил потпис на нов договор.

Шпанецот, кој претходно беше обврзан до 2018, добил нов четири годишен договор со опција за додатни 12 месеци.

Реал исто така не сака да ризикува на овој луд трансфер пазар, па дополнително се осигура со откупна клаузула вредна 700 милиони евра.

Слободно може да се каже дека „Кралевите“ малку претерале со оваа сума, но таква им е политиката.

Изворот од Реал за АС вели дека ниту еден играч на првиот тим нема откупна клаузула под 500 милиони евра.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани