Реал Мадрид со ултиматум до Манчестер јунајтед за трансферот на Бејл, еве што бараат „Кралевите“

by
0 минути читање

Велшанецот беше на радарот на „Црвените ѓаволи“ изминатово лето, но „Кралевите“ не сака да го продадат Герет Бејл.

Сепак работите веројатно ќе се променат по крајот на сезоната, Манчестер јунајтед верува дека следното лето има реални шанси да стигне до потписот на 28 годишниот офанзивен фудбалер.

Но според пишувањата на Сандеј Мирор, Реал ќе постави ултиматум, и како дел од трансферот ќе го побара Давид Де Геа.

Шпанецот со години е желба на „Кралевите“, но Жозе Мурињо не помислува да се откаже од својот прв голман.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани