Реакцијата на Гатузо кога не виде колку судијата го продолжи мечот со Киево (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Милан со пресврт
дојде до исклучително важен триумф од 3-2 во дуелот на домашен терен против
Киево во рамките на 29 коло од италијанската Серија А.

Интересно беше во
финишот од средбата во Милано, каде темпераментниот Џенаро Гатузо, шефот на
стручниот штаб на Милан имаше бурна реакција откако пропушти да види колку
минути продолжи судијата по истекот на регуларните 90 минути игра.

Тоа што
доболнително го изнервира Гатузо беше фактот што дури и неговите помошници не
увиделе колку минути дополнително ќе се игра на таа средба…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани