ПСЖ испратил протесно писмо до УЕФА и досие со сите грешки на судијата Ајтекин (ФОТО)

by
2 минути читање

ПСЖ испратил формална жалба до европската куќа на фудбалот за арбитражата на Денис
Ајтекин.

Шампионот на Франција верува дека
бил драстично оштетен од одлуките на сдијата, кој помогнал Барселона да стигне
до историски кам-бек.

Покрај протесното
писмо, „Светците“ до УЕФА доставиле и досие со сите спорни одлуки на Денис
Ајтекин.

Клубот од Паркот
на Принцовите смета дека најмалку има 10 спорни одлуки, а неколку се посочуваат
како најсерозни.

1. Играњето со
рака на Маскерано


2. Втор жолт и
исклучување за Пике

3. Пеналот врз
Нејмар

4. Стартот на
Маскерано врз Ди Марија за пенал и црвен картон

5. Непостоечкиот
пенал врз Суарез

ПСЖ нема намера со овој потег да влијае врз конечниот исход од средбата, едноставно сака да го изрази незадоволството поради нефер третманот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани