Приоритет на Гвардиола ќе биде ЛШ, а не дербито со Манчестер јунајтед

by
0 минути читање

Следниот викенд се игра големото дерби на Манчестер и доколку Сити ја добие битката ќе ја освои Премиерлигата. Фановите на овој тим сигурно сакаат да се завери трофејот токму против големиот градски ривал, но Гвардиола размислува по прагматично.

„Што се однесува до составот за тој меч, треба да мислиме на Лигата на шампионите. Па против Јунајтед ќе се адаптираме врз основа на тоа“, изјави Гвардиола.

Натпреварот со Јунајтед е помеѓу двата четвртфинални натпревари со Ливерпул.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани