Почетни состави за мечот помеѓу Кристал Палас и Манчестер јунајтед

by
1 минути читање

Кристал Палас за неполн
час (21,00) ќе ги одмери силите на домашен терен против Манчестер јунајтед.

Двете екипи одиграле
вкупно 38 меѓусебни средби во кои 25 победи има Манчестер јунајтед, а на 6 меча
славел Кристал Палас. Седум средби завршиле нерешено.

Веќе се познати и
почетните состави за вечерашната пресметка, па од тоа што можеме да го
забележиме, Жозе Мурињо се реши за триото Лингард, Санчез и Лукаку во нападот,
додека пак кај домаќините ќе напаѓаат Сорлот и Бентеке.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани