По квалификацискиот меч со Лихтенштајн, пријателска со Белорусија

by
0 минути читање

Најдобрата македонска репрезентација на 24. март со натпреварот на гостински терен против Лихтенштајн го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на СП 2018 во Русија, а четири дена подоцна ќе одигра пријателски натпревар против Белорусија на Националната арена во Скопје.

Македонија и Белорусија беа во иста квалификациска група за пласман на ЕП 2016 година, противникот славеше во Скопје со 2:1, во Минск одигравме без голови.

Натпреварот Македонија – Белорусија на 28. март е закажан во 18:00 часот. 

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани