Официјално: Фелипе уште три години во Вардар

by
0 минути читање

Добра вест за навивачите на Вардар, Фелипе и во наредните три години ќе биде дел од македонскиот шампион.

„Фудбалскиот клуб Вардар денеска го продолжи договорот со Бразилскиот интернационалец Хуан Фелипе Алвес Рибеиро до 2020 година! Тоа значи дека играчот од средниот ред останува во редовите на нашиот клуб и во следните три години“ – се вели во соопштението на клубот.

Фелипе има одиграно 67 официални натпревари за Вардар и постигнато 17 голови.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани