Никој не може да поверува што промаши Кавани (ВИДЕО)

by
1 минути читање

„Светците“ од гостувањето кај Сент Етјен се враќаат со среќно освоен бод откако во судиското надополнување домаќините си постигнаа автогол.

ПСЖ имаше свои шанси и пред несреќниот Дебуши да ја затресе сопствената мрежа, а најзрелата прилика за гол беше во нозете на Единсон Кавани. По една контра во 76. минута, Ди Марија беше несебичен и наместо сам да звршува му ја намести топката „на тацна“ на Уругваецот, кој сепак некако успеа да промаши празен гол.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани