Наинголан ги „пецна“ навивачите на Јувентус: Колку убава вечер, јас ќе спијам мирно, вие…

by
2 минути читање

Репрезентативецот на Белгија јавно призна дека го мрази Јувентус, па често
добива навреди од фановите на „Старата Дама“.

„Бјанконерите“ доминираат во Италија изминативе неколку години, но фудбалерот на Рома сега дочека прав момент за да ги „пецне“ навивачите на
Јувентус по поразот од Реал Мадрид во финалето од
Лигата на шампионите.

Колку убава вечер – рече популарниот „Нинча“ во видео чат на социјалните мрежи.

„Јас сум во карантин со репрезентацијата, други се на одмор, а некои
патуваа за Кардиф
.

„Ова видео е
одговор на оние кои ме навредуваат и зборуваа пред рака. Никогаш не се прави
тоа, никогаш не се зборува пред рака
.

„Сакам да видам
дали истите тие луѓе кои ме навредува сега ќе ми одговорат. Ова видео го
направив за фановите на Јувентус, но можеби е премногу скапо за да бидете на
интернет толку долго. Веќе потрошија многу за вечерашниот натпревар
.

„Пред три дена летавте
во облаци, па што ќе кажете сега?

Подцна Раџа
Наинголан одново се огласи и порача: „Се вратив за да видам дали има некој…
Јас ќе спијам мирно, како ќе спијат тие… Мислам дека нема да спијат мирно
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани