На Бразилецот му „лежи“ арената во Скопје: Марсело распали во мрежата за време на тренингот (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Реал Мадрид и
Манчестер јунајтед вечерва ќе ги судрат копјата во европскиот Суперкуп, а
нашата земја е домаќин на овој голем фудбалски настан.

На денешниот
последен тренинг на Кралевите во пресрет на вечерашната пресметка, бекот на
европскиот првак Марсело на вистински начин се загреа распалувајќи по голот на
Навас, но претходно се ослободи од Иско.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани