Мустафи му донесе водство на Арсенал против Кристал Палас (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Арсенал во 25. минута поведе
на гостувањето кај Кристал Палас во последниот меч од редовното 20 коло од
англиската Премиерлига.

Шкодран Мустафи искористи
отпадок во казнениот простор на домаќините и ја смести топката во мрежата од
нивниот гол за водство од 0-1 за Топчиите.

Евентуална победа на
Арсенал му носи израмнување на табелата со Тотенхем со по 37 бода, односно бод
негатива зад четвртопласираниот Ливерпул.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани