Монтела: Д’Амброзио одигра паметно, се надевам дека и нас некогаш ќе ни досудат ваков пенал…

by
1 минути читање

Милан има за што
да жали во дерби пресметката со лутиот градски ривал Интер, „Росонерите“ беа
подобар противник во второто полувреме но останаа со празни раце откако
Родригез непотребно стартуваше врз Д’Амброзио во самиот финиш од средбата.

„Преферирам да не
зборувам за пеналот, но Д’Амброзио одработи одлично
– рече по крајот на средбата
Винченцо Монтела.

„Паметен потег му
беше тоа што падна на земја… Се надевам дека во иднина и нас ќе ни
досудат ваков пенал…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани