Модриќ промаши пенал, па погоди во следниот напад и испиша историја (ВИДЕО)

by bojan
2 минути читање
Модриќ

Луди 60-тина секунди на натпреварот помеѓу Хрватска и Италија, Лука Модриќ промаши пенал, па во следниот напад погоди и стана најстариот стрелец на Европските првенства.

Лука Модриќ ќе има многу причини за славје доколку Хрватска го задржи водството против Италија.

Во луди 60-тина секунди, фудбалерот на Реал Мадрид од трагичар се претвори во херој.

Лука Модриќ прво промаши пенал, или поточно Донарума му го одбрани ударот, но во следниот напад, се најде на право место во право време и еднa одбиена топка ја смести во мрежата.

Со овој гол, Лука Модриќ стана најстариот стрелец на Европските првенства со 38 години и 289 дена.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани