Мињоле објасни зошто „заспал“ при голот на Давид Луиз

by
1 минути читање

„Сините“ поведоа
на Енфилд со прекрасен гол од слободен удал на Давид Луиз, но за погодокот
делумно вина сноси и голманот Симон Мињоле, кој беше „фатен на спиење“.

Белгијанецот се
уште го местеше живиот ѕид и не се помрдна кога Бразилецот испрати прецизен шут покрај
стативата за предност на Челси од 0-1.

„Не го слушнав
свирчето
– објасни Мињоло
по крајот на натпреварот. „Тој шутна порано и тоа ви ја отежнува задачата
.

„Слободниот удар
беше навистина добар, но очигледно морате да си дадете шанса да го одбраните.
Сепак, тоа не се случи
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани