Меси трча помалку во однос на сите офанзивци во Лигата на шампионите (ФОТО)

by
1 минути читање

Вечерва и утре
вечер се играат првите пресметки од четвртфиналната рунда во Лигата на
шампионите, а во пресрет на дуелот помеѓу осумте најдобри оваа сезона од
елитниот европски клупски шампионат, следиме една доста интересна статистика.

Лионел Меси,
првата ѕвезда на Барселона е фудбалерот кој како офанзивец трча помалку во
однос на сите офанзивци во Лигата на шампионите, по него следи Кристиано Роналдо,
а водечката тројка во оваа конкуренција ја заокружува Роберт Левандовски, покажува статистиката од Европската куќа на фудбалот – УЕФА.

Интересен е
фактот што единствениот фудбалер кој трча помалку од Меси е Ерик Баји,
дефанзивецот од редовите на Манчестер јунајтед.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани