Мешаницата пред голот на Хадерсфилд каде Челси се мачеше да постигне гол и прославата на гостинските фанови по мечот (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Хадерсфилд му
направи услуга на Ливерпул откако му ја уништи сезоната на Челси, кој се
надеваше во последното коло дека ќе обезбеди место во Лигата на шампионите за
следната сезона но и ќе чека на кикс на Ливерпул во битката за топ четирите
екипи на табелата во Премиерлигата.

На Стемфорд Бриџ
резултатот од синоќа помеѓу обете екипи заврши нерешено со резултат 1-1, а
вреди да се погледне една мешаница пред голот на гостите кои се бореа како
лавови за осигураат опстанок, а по мечот нивните фанови направија преубава
атмосфера во прославата.

class="twitter-video" data-lang="en">

pic.twitter.com/QISbftGVbF

class="twitter-video" data-lang="en">

pic.twitter.com/00SOEkTYzv

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани