Медиумите на Островот го следат во чекор: Санчез во Ливерпул за обнова на работната дозвола (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Се поизвесно е дека
шпекулациите за трампата помеѓу Арсенал и Манчестер јунајтед, поточно Алексис
Санчез и Хенрих Мхитарјан се реалност, јавноста на Островот и пошироко е во
исчекување на финалето од оваа зделка.

Како што пренесуваат
медиумите на Островот, Санчез е уловен од репортерите како пристигнува во
Ливерпул, во канцеларијата за имиграција за да ја обнови работната дозвола, а
истото го направи и Мхитарјан.

Постоеле такви примери
кога фудбалери во Премиерлигата биле одбиени за работна дозвола или пак обнова
на истите, но сигурно дека Манчестер јунајтед ќе вложи голем напор за сите
детали да бидат испочитувани.

class="twitter-video" data-lang="en">

pic.twitter.com/ELIUI9FQpi

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани